Zastosowanie zdrowotne oleju laurowego

Olej laurowy jest prawie przezroczystą żółtawo-zielonkawą cieczą o wyraźnym zapachu korzennym. Olej z liści laurowych stosuje się w medycynie, kosmetologii, aromaterapii i gotowaniu.

Zastosowanie oleju laurowego

Istnieje kilka przeziębień w leczeniu, których olej laurowy może pomóc.

Zapalenie zatok

Najłatwiejszym i najskuteczniejszym sposobem walki z zapaleniem zatok jest inhalacja. Po prostu dodać 2-3 krople oleju laurowego do litra gorącej wody. Można również wlać olej z jodły, eukaliptusa po 2 krople. Dzięki dodatkowym składnikom efekt zabiegu wzrośnie. Należy pochylić głowę nad płynem i przykryć się ręcznikiem. Wdychać parę przez 10 minut. Konieczne jest wykonywanie zabiegów codziennie przed snem. Kurs obejmuje 10 sesji. Następnie należy odpocząć przez kilka dni i, można znowu, wznowić inhalację. Jeśli ktoś masz wysoką temperaturę, nie należy wykonywać inhalacji.

Jeśli zapalenie zatok przeniosło się do stadium przewlekłego, skuteczniejszą metodą leczenia będzie wprowadzenie do każdego nozdrza kropli mieszaniny oleju migdałowego i laurowego, przyjmowanego w proporcji 5: 1. Należy to robić rano i wieczorem, aby poprawić stan lub gdy nastąpi całkowite ustąpienie objawów choroby.

Angina

Inhalacje są również odpowiednie do leczenia bólu gardła. Jednak mieszanina w tym przypadku będzie bardziej stężona: 7 kropli oleju laurowego na 500 ml wrzącej wody. Procedury są przeprowadzane z taką samą częstotliwością, jak w przypadku zapalenia zatok. Dodatkowo zaleca się płukanie gardła. Do przeprowadzenia procedury konieczne jest rozpuszczenie kropli oleju laurowego w szklance ciepłej wody. Otrzymanym płynem płukać gardło codziennie, rano i wieczorem.

Kaszel

Zaleca się nacieranie ciała olejem laurowym, aby walczyć kaszel. W tym celu olej laurowy miesza się z olejem bazowym w stosunku 1: 5. Uzyskaną masą należy wcierać w klatkę piersiową przed snem. Zabieg przeprowadza się codziennie, aż do poprawy stanu zdrowia.

Zapobieganie przeziębieniom

Istnieje kilka sposobów zapobiegania przeziębieniom za pomocą oleju laurowego:

  • Aromolampa. Należy dodać kilka kropli oleju laurowego do wody i zostawić lampę zapaloną na godzinę. W ten sposób dezynfekuje się pomieszczenie i chroni się przed chorobą.
  • Kąpiele aromatyczne. Kto nie lubi moczyć się w ciepłej wodzie po ciężkim dniu w pracy. Zabieg będzie jeszcze przyjemniejszy i bardziej korzystny, jeśli do kąpieli doda się 5-6 kropli oleju laurowego i lawendowego.
  • Masaż aromatyczny. Można wykonać zwykły masaż relaksacyjny, ale do zwykłej kompozycji do zabiegu trzeba dodać olej laurowy w ilości 5-6 kropli. Sesja jest zalecana 1 raz w ciągu 7-14 dni.

Na schorzenia stawów

Olej laurowy pomaga leczyć siniaki, dyslokacje i inne uszkodzenia stawów, którym towarzyszy silny ból. W tym przypadku wystarczy smarować dotknięte obszary produktem roślinnym. Smarowanie uszkodzeń zalecane jest dwa razy dziennie: rano i wieczorem. W tym przypadku można użyć oleju z liści laurowych, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Przeciwko grzybicy stóp

Aby uratować się od nieprzyjemnej choroby, wystarczy wykonać kąpiel stóp z dodatkiem oleju laurowego. Trzeba dodać 10-15 kropli oleju do gorącej wody. Zanurzyć nogi w płynie, przytrzymać przez 10-15 minut. Po wyznaczonym czasie wytrzeć stopy ręcznikiem. Po zabiegu zaleca się nasmarować nogi kremem odżywczym. Kąpiel ma silne działanie przeciwgrzybicze na naskórek, a także walczy z nadmierną potliwością. Można przeprowadzać sesje codziennie, aż do całkowitego wyeliminowania objawów choroby.

Z zaburzeniami nerwowymi

Jeśli ktoś nie ma apetytu, cierpi na bezsenność i inne objawy załamania nerwowego, może zastosować aromaterapię z olejem laurowym. Lampa aromatyczna: wodę rozcieńczoną olejem laurowym w stosunku 10: 1 wlewa się do urządzenia. Można dodać dowolny olej kompatybilny z głównym składnikiem np. cytrusy. Procedura jest przeprowadzana w razie potrzeby, przerwy nie są potrzebne. Można zabieg stosować codziennie, dodając 2-3 krople oleju laurowego.

Aby poprawić trawienie

Problemy trawienne to: zaparcia, biegunka, niestrawność i tak dalej. Aby poprawić pracę przewodu żołądkowo-jelitowego, należy codziennie przyjmować olej laurowy. 1 kroplę oleju należy połączyć z łyżeczką miodu. Mieszankę należy przyjmować dwa razy dziennie po posiłku. Miód z olejem ma dodatkowy efekt: wzmacnia ściany żołądka. Po trzech tygodniach stosowania metody należy zrobić miesięczną przerwę, a następnie, w razie potrzeby, wznowić procedurę.

W kosmetologii domowej

Istnieje wiele sposobów wykorzystania oleju laurowego w kosmetologii domowej:

  • Dla ust. Aby pozbyć się opryszczki konieczne jest kilkakrotne smarowanie dotkniętego miejsca olejem laurowym. Aby zadbać o spierzchnięte wargi, należy używać tego narzędzia tylko w połączeniu z olejami bazowymi (stosunek 1:10). Smarowanie skóry zalecane jest kilka razy dziennie w celu poprawy stanu naskórka.
  • Wokół oczu. Wymieszać olej laurowy z olejem bazowym w stosunku 1: 10 i nakładać na delikatną skórę 1 raz dziennie. Narzędzie zwiększa regenerację tkanek, dzięki czemu drobne zmarszczki są stopniowo wygładzane.
  • Do twarzy. Olej laurowy przyczynia się do zwężenia porów i eliminacji wągrów. Zwalcza również stan zapalny i pokrywa naskórek folią ochronną. Najskuteczniejszym sposobem użycia oleju laurowego na twarz w domu jest maska. Maska nakładana jest na twarz i pozostawiona na 15 minut. Następnie produkt jest dokładnie zmyty. Zaleca się stosowanie maski 1 raz w ciągu 7 dni.

Pielęgnacja włosów

Olej laurowy odbudowuje włosy, stymuluje wzrost włosów, reguluje pracę gruczołów łojowych i pielęgnuje suche końcówki. Istnieje kilka sposobów wykorzystania oleju do pielęgnacji loków. Maski są uważane za najbardziej efektywny i najszybszy sposób na uporządkowanie włosów.

Comments are Disabled